HABER

Sevgililer Günü Konseri

12.02.2020


Paylaş:

Bu hafta Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın şefi Dağhan Doğu’nun idaresindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Adanalı sanatseverlere duygu dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. 
 
Solistler Selva Erdener (soprano), Burak Çakır (perküsyon) ve Ahmet Baran'a (kanun) eşlik edecek olan ÇDSO, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı'nda Öğretim Görevlisi olan besteci Turgay Erdener’in Turkuvaz Şarkılar ve Eray İnal’ın Yaz Akşamı, İpek Yolu ve Mesnevi adlı eserlerini seslendirecek.

 
 
14 Şubat 2020, 20:00
Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
 
 
  
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası   
 
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 Ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan Orkestra, Çukurova Filarmoni Derneği'nin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir.  

Bugün dışardan ek takviyelerle sanatçı sayısı 70'e ulaşan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, topluma klasik müzik sevgisi aşılamaktadır. Enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri veren Orkestra, uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.  
 
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20