HABER

Mersin Uluslararası Müzik Festivali

13.02.2020


Paylaş:

Yerel yönetimler, odalar ve özel sektör sponsorluğuyla hayat bulan Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Mersinliler ile 19’uncu kez buluşacak.  

Kurulduğu ilk yıldan bu yana pek çok ülkeden saygın sanatçı ve müzik topluluklarını Mersinlilerle buluşturarak Mersin’in tanıtım ve kültür-sanat hayatını zenginleştirmede öncü bir rol üstlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali (Merfest), perdelerini 19’uncu kez açıyor.

Hazırlıkları tamamlanan festival etkinlikleri, 1-18 Nisan 2020 tarihleri arasında kentin önemli konser salonları ve bazı tarihi mekanlarında yer alacak.  

Sanat Etkinlikleri Derneği’nin öncülüğünde düzenlenen 19. Merfest, T. C. Kültür Bakanlığı, Mersin Valiliği, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Mersin Üniversitesi, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, Toroslar Belediyesi, Yenişehir Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Tarsus Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Ticaret Borsası, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, ABD Ankara Büyükelçiliği, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Avusturya İstanbul Konsolosluğu, OPET, Arbel AŞ, MIP, Forum AVM, Mersin Hilton Oteli, İçel Sanat Kulübü, Mersin Polifonik Korolar Derneği, Mersin Liseliler Derneği, Sertel Tools, Derya Otomotiv ve Pozcu Organik’in desteğini alarak 18 gün sürecek bir müzik şölenine imza atacak.  

Festival programı Şubat ayı içerisinde yapılacak bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacak. 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20