HABER

OPAM Festivali bir Barok müzik şenliğiyle başlıyor

06.03.2020


Paylaş:

Baştan sona yoğun enerji ve enfes melodilerle dolup taşan 9. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin açılış konseri 7 Mart Cumartesi akşamı 20:30’da Deniz Müzesi’nin boğaz manzaralı eşsiz atmosferinde verilecek.
Frankfurter Allgemeine Zeitung ve Schwäbische Post gazeteleri tarafından “Taptaze, enerji dolu, performansları nefes kesici; Barok müziğin pop starları, fokur fokur kaynayan dört genç yıldız” sözleriyle nitelendirilen Alman topluluk 4 Times Baroque ilk kez Türk dinleyiciyle buluşacak.

Roma meydanlarını, Botticelli meleklerini, Siena Etrüsk kahverengisini, Fellini’nin La Doce Vita filmini, Sicilya zeytin rüzgarlarını, Leonardo’nun kanatlarını, Venedik’teki sırlar ötesi kanalları ve bu ülkeyle ilgili daha pek çok şeyi düşündüğümüzde imgelerimize İtalyan Barok müziği haz ve fısıltıyla eşlik eder.

Konserde İtalyan Barok döneminin Vivaldi, Corelli, Sammartini gibi yıldızların ve geç dönem İtalyan Rönesans bestecisi Merula’nın yanı sıra, Handel’in enfes operası Rinaldo’nun uvertürü ve Fransız besteci Pierre Prowo’nun Re Minör Trio Sonatı, bu Akdeniz’e özgü ışıklı, zeytinli ve güneşli Barok şölende icra edilecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20