HABER

Classical:NEXT 2020, Korona engelini tanımıyor

08.03.2020


Paylaş:

Classical:NEXT 2020, planlandığı gibi, 18-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında Rotterdam’da gerçekleştirilecek. Avrupa’yı etkisi altına alan ve pek çok sanatsal etkinliğin iptaline neden olan COVID-19 krizine rağmen hâlen etkinlik takviminde bir erteleme öngörülmüyor. Önümüzdeki dönemde bu konuyla ilgili yeni duyurular yapılacak ve katılımcılar haberdar edilecek. Bu esnada ise Classical:NEXT’in dokuzuncu edisyonunun hazırlıkları devam edecek.
 
Küresel sanat müziğinin birleşimine sahne olan Classical:NEXT, günümüzün sürekli değişen toplumunda, çalışmalarını artan bir ilgiyle, etkili bir şekilde devam ettiriyor.

Müzik ekosisteminin tüm üyelerini desteklemeye devam eden Classical:NEXT, Asya odaklı program içeriklerini de bünyesinde barındırmayı dört gözle bekliyor.
 
Gündüz ve akşam vitrinlerine ek olarak, bu yıl Classical:NEXT, özel küratörlü kulüp vitrinleri de sunuyor. Classical:NEXT’te bu yıl kreatif yapımcı ve danışman Eleanor Ward ile birlikte WORM’un program yöneticisi Jan Hiddink, gece geç saatlerde WORM’da sahnede yer alacak etkinliklerin organizasyonuyla görevlendirildi. Kulüp Vitrinleri 19-20 Mayıs akşamları, samimi ve keyifli bir ortamda, özel olarak seçilen DJ’lerin performanslarıyla katılımcılarla buluşacak.
 
Bu yılki kulüp vitrinleri şu şekilde olacak: Neo Electric Quartet (Polonya), Evelien van den Broek/Biophonica (Hollanda), Lotte Pen (Hollanda); DJ’ler eşliğinde Darius Darek (Polonya/Almanya); DJ’ler: Nathan Comer & Gabriel Prokofiev (Birleşik Krallık)
 
Classical:NEXT’teki Proje Sohbetleri, içerik oluşturucular ve yeni kreasyonlar arayanlar için bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Her biri 10 dakika süren bu format, toplulukların, müzik tiyatrosu yapımlarının ve müzik projelerinin temsilcilerinin mevcut teklifleri hakkında hızlı fikirler sunmalarını sağlıyor. Classical:NEXT’in bu yılki delegeleri, Proje Sohbetleri vasıtasıyla tüm dünyayı dolaşabilecekler. Classical:NEXT jürisi bu yıl, çığır açan operaları, kültürler arası toplulukları, bilinmeyen müzik geleneklerini ve eski müzik dönemlerinin yeniden yorumlanmasını araştıran 12 ülkeden ve 14 saha belirledi. Proje Sohbetleri 18 ve 20 Mayıs günleri De Doelen’deki Willem Burger Zaal’da gerçekleştirilecek.
 
Classical:NEXT bu yıl ayrıca, müzik teknolojisi içeren proje hizmetlerini tanıtma amaçlı özel bir platform sağlayan Tech Pitches’i de katılımcılarla buluşturacak.
 
www.classicalnext.com


BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20