HABER

COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen kültürel etkinlikler

12.03.2020


Paylaş:

Çin’de ortaya çıkarak kısa süre içinde tüm dünyaya yayılan Yeni Koronavirüs’ün (COVID-19) 11 Mart tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” (neredeyse kontrolden çıkmak üzere ve çok yayılmış olan salgın hastalık) olarak ilan edilmesinin ardından ülkemizde yapılacak olan sanatsal etkinliklerin iptaline yönelik haberler gelmeye başladı. 12 Mart itibarıyla iptal edilen etkinlikler şu şekilde:

- ENKA Sanat, Nisan ayına kadar düzenlenmesi planlanan tüm etkinlikleri ertelediğini duyurdu.

- IX. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, toplum sağlığının korunması sorumluluğuyla tedbir amaçlı olarak iptal edilmiştir.

- 14 Mart Cumartesi gününden itibaren, Nisan ayı sonuna kadar Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan tüm etkinliklerin ertelenmesine karar verildi. 

- Çankaya Belediyesi tüm kültür-sanat merkezlerindeki etkinlikleri 2 Mayıs tarihine kadar iptal etti.

- Bilkent Senfoni Orkestrası’nın 14, 21, 28 Mart ve 3 Nisan 2020 tarihli konserleri iptal edildi.

- 14 Mart 2020 tarihinde CRR Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Piyano Yarışması İstanbul Orchestra’Sion Gala Gecesi iptal edildi.

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mart ayı sonuna kadar tiyatro, konser, müze ve tüm İSMEK etkinliklerinin iptal edildiğini duyurdu. (CRR Konser Salonu’nda yapılacak etkinlikler de dolayısıyla iptal edilmiş oldu.)

- Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde Mart ayı sonuna kadar yapılacak olan tüm etkinlikler iptal edildi.

İş Sanat, 30 Nisan'a kadar gerçekleştirmeyi planladığı tüm etkinliklerini ileri bir tarihe erteleme kararı aldı.

- Ataşehir Belediyesi, düzenlenecek olan tüm sergi, tiyatro ve atölye gibi tüm kültür-sanat etkinliklerinin 1 Nisan'a kadar ertelendiğini duyurdu.


Okurlarımızı etkinlik iptalleriyle ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalınız…

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20