Hi-Fi Cihaz

Kelimeleri kifayetsizleştiren pikap ustası: Feickert Audio

17.04.2020


Paylaş:

Üniversitede kimya eğitimi alan Chris Feickert, sıvıların yapısı başlığıyla hazırladığı doktora tezini hazırlarken, gelecekte üreteceği muhteşem pikaplar için adeta bir alt yapı çalışması yapıyordu. 1996 yılında kurduğu şirketinde ilk üç yıl, dijital ekipmanların neden analog cihazlardan daha kötü ses verdiği konusu üzerinde çalışan Dr. Feickert, 1999 yılında analog cihazlar konusunda oldukça yol aldı ve 2004 yılında kendi analog cihazlarının dizaynları üzerinde çalışmaya başladı.

İnsanoğlunun ses ve müziği depolama fikriyle birlikte, mucitler elektromanyetik cihazlara odaklanmaya başlarlar. Dr. Feickert de Edison’dan bu yana hep aynı olan prensibin en ince detaylarına kadar iner, yivlerin içine depolanan akustik enerjinin, pikap iğnesi tarafından üretilen elektrik sayesinde okunarak tekrar bilgiye dönüştürülmesi konusunda uzmanlaşır.

Analog kayıtların sunduğu hissiyat ve detayı, dijital kayıtlara tercih eden gurme kitlesinin sayısı her geçen gün sayısı artıyor. Dr. Feickert'in analog gurmeler için ürettiği pikaplar için bu köşeye yazılacak kelimeler kifayetsiz kalabilir. Analog dünyada derinleşmek isteyenlerin Firebird, Blackbird, Woodpecker ve Volare modellerini incelemesi ve dinlemesi gerek!

www.extreme-audio.com

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20