HABER

TBMM nin 100. Yılı şerefine bestelenen marş

23.04.2020


Paylaş:

Cihat Aşkın ve Burak Bilgili tarafından TBMM nin 100. Yılı şerefine bestelenen marş tüm çocuklara armağan edilmiştir.

23 Nisan 2020 ‘de kutlanacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılı şerefine Burak Bilgili ve Cihat Aşkın tarafından sözleri yazılarak bestelenen Yüzyılın Çocukları adlı marş Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine atfen yüce meclisimize ve tüm çocuklarımıza armağan edilmiştir.


Marşın orkestrasyonu Orçun Orçunsel tarafından yapılmış ve başta Cihat Aşkın, Burak Bilgili ve Mehru Ensari olmak üzere videoda yer alan sanatçıların ve koro şefi Atilla Çağdaş Değer’in öncülüğünde çalıştırılan Yüzyılın Çocukları Korosu ve Mesut Çaşka tarafından çalıştırılan CAKA Filarmoni Orkestrası, marşı seslendirmişlerdir. Videonun ses, görüntü kaydı, miks ve mastering işlemleri Rıfat Beltekin tarafından yapılmıştır.


Videoda yer alan küçük arkadaşlarımız:

Arda Gürbüz, Azra Berrak Güzel, Beste Coşkun, Beyza Tur, Çağatay Yurt, Derya Defne Kaymak, Duru Eneyli, Elif Zülal Akınlar, Elif Sönmezyurt, Ezgi Nadime Kuyucu, Kıvanç Türkoğlu, Nazlıcan Bekir, Nefes Karahanoğulları, Ozan Ali Bilgili, Şeyda Güler, Tunya Aysel Şahin, Bengi Işık, Defne Anita Tura, Elif Eroğlu, Eylül Mollaoğlu, Eylül Takunyacı, İdil Olgar, Korcan Kurt, Nehir Kıran, Umutcan Topçu, Yağmur Tuna, Zeynep Yiğitoğlu.

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20