HABER

24. Uluslararası Ankara Caz Festivali

24.04.2020


Paylaş:

24. Uluslararası Ankara Caz Festivali dünyanın ilk çevrimiçi caz festivali olarak gerçekleşecek. 

24. yılında Uluslararası Ankara Caz Festivali dünyamızın gündeminde yer alan sağlık sebeplerinden dolayı “Çevimiçi Festival” olarak gerçekleşiyor. 30 Nisan- 10 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak festival programı açıklandı. Konserler YouTube’dan Jazz Society of Turkey - Caz Dernegi kanalından yayınlanacak. 

Her yıl değişik bir tema ile izleyicisiyle buluşan festival, önemli konuların altını cazla çiziyor. 

Tema: Cazda Demokrasi

Festival Küratörü ve Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu festivali tasarlarken amaçladıkları temayı şöyle özetliyor: “Cazın özgür olduğu kadar demokratik bir sanat biçimi olduğunu düşünüyoruz, gözlemliyoruz. Caz müzisyenleri sahnede hem bireysel ve özgürce müziğe katkıda bulunurlar, hem de birbirlerini dinler, birbirlerine alan açarak hepsinin seslerini eşitçe duyurabilmelerini sağlarlar. Demokrasi de bu değil midir? Sanat, toplumun yansımasıdır. Bu açıdan Cazda Özgürlük ve Demokrasi’yi temamız olarak seçtik ve Festivalin 24. Yılında yine birbirinden değerli orkestraların eşliğinde sanata bir de bu açıdan bakmak istedik."

İş birlikleri

24. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde iş birliği içinde olan kuruluşlar T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, ABD Büyükelçiliği, Hollanda Büyükelçiliği, Lüksemburg Büyükelçiliği, Institut Français Türkiye, İtalyan Büyükelçiliği, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, UNESCO ve Herbie Hancock Caz Enstitüsü, Başkent Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Europe Jazz Network. Konser Sahipleri: TURMAKS, MATFEN Eğitim Kurumları, SAMM’s Bistro. Festivale destek veren kurumlar: Renault MAIS, TAV Passport, Arcadium Sinemaları, Redwood Entertainment. Festivalin Medya Sponsorları: Kanal B, T24, Jazz Dergisi, Cazkolik, Joy Jazz, Radyo ODTÜ, Ankara Life, Mag. (Ön görüşmeleri tamamlanmış kurumlardır, değişiklik olabilir.)

Detaylı program için: http://www.ankaracazfestivali.com/tr/program

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20