HABER

7 Tepenin Şehri İstanbul'dan 7 Kıtaya

25.04.2020


Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla "7 Tepenin Şehrinden 7 Kıtaya" düzenlenen konserde, İstanbul semalarından tüm dünyaya sevgi ve birlik çağrısında bulunuldu.

Çok sayıda ünlü Türk sanatçının yer aldığı konserin çekimleri aralarında Ayasofya Müzesi, Kız Kulesi, Galata Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Dolmabahçe Sarayı'nın da bulunduğu İstanbul'un yedi farklı simge mekanlarında yapıldı.

Ayasofya'da neyzen Yavuz Akalın Segah Peşrev (Yusuf Paşa), Kız Kulesi'nde arpist Şirin Pancaroğlu ve ses sanatçısı Bora Uymaz, Yunus Emre'nin Ben Yürürem Yane Yane ilahisi, Topkapı Sarayı'nda udi Murat Bağdatlı Kürdilihicazkar Longa (Kemani Sebuh), Pierre Loti Tepesi'nde kanuni Serkan Mesut Halili Şehnaz Longa (Santuri Ethem Bey), Dolmabahçe Sarayı'nda tamburi Özer Özel ve kemence sanatçısı Aslıhan Özel Nihavend Saz Semai (Mesut Cemil Bey), Galata Kulesi'nde flüt sanatçısı Elif Yurdakul Baykurt Syrinx (Claude Debussy), Boğaziçi (15 Temmuz Şehitler) Köprüsü'nde İdil Biret 9. Senfoni final bölümünü (Beethoven/Liszt) seslendirdi. 
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20