HABER

Aliya Vodovozova, ARTE TV'de Daniel Hope'un konuğu

28.04.2020


Paylaş:

Türkiye, Rusya ve Almanya’nın gözde konservatuvarlarında aldığı müzik eğitimini ödüllerle taçlandıran ve ikinci vatanı olarak gördüğü Türkiye’yi gerek solist olarak gerekse üyesi olduğu çok uluslu Pacific Quintet vasıtasıyla temsil eden genç ve başarılı flüt sanatçısı Aliya Vodovozova, dünyaca ünlü kemancı Daniel Hope’un ARTE TV’deki programına konuk sanatçı olarak katıldı.

Güzel mesajlar da veren Vodovozova, Nazım Hikmet’in Yaşamak adlı şiirini önce Türkçe daha sonra İngilizce olarak okudu. Hope ve Vodavozova, Alexy Igudesman’ın flüt, keman ve piyano için düzenlediği Sarı Gelin’i ve ardından düzenlemeleri flütist Bülent Evcil tarafından yapılan Türk halk ezgilerini seslendirdiler. Hope ve Vodavozova’ya piyanoda Christoph Israel’in eşlik ettiği performans canlı olarak çok sayıda sanatsever tarafından izledi.

Daniel Hope, çeşitli sanatçıları ve dostlarını, içinde bulunulan sosyal mesafelenme ve tecrit döneminde spontane konserler vermek için kendi evinde ağırlıyor. Sanatçı, bu müzikli "görüşmeler" vasıtasıyla yaşadığımız bu krizle başa çıkmak için katkı sağlamak istediğini belirtiyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20