HABER

Canlı yayınlar devam ediyor

03.05.2020


Paylaş:

25 Mart 2020 tarihinden beri kesintisiz olarak her akşam Facebook grubundan canlı piyano çalışmalarını paylaşan piyanist Toros Can, 3 Mayıs 2020 Pazar saat 20:00 itibariyle canlı yayınlarına Facebook sayfasından devam edecek. 

 

Çalışma ve icra

Yayınlarını iki adımda gerçekleştiren sanatçı, ilk adımda bir eseri veya bir eserin bir kısmını piyanoda çalışıyor. Performans kaygısı olmadan müzikseverlerin bir eserin hazırlığına şahit oldukları bu bölümün ardından, izleyenlerine teşekkür mahiyetinde bir sonat bölümü veya küçük bir eser seslendiriyor.

 

Toros Can bu canlı yayınlarının çıkış noktası için“İlk nedenim, oğlum Erkin'in paylaştığı canlı marimba çalışması ve salgın sürecinde eve kapanmak oldu. Öte yandan, geçmişime bakınca, piyano çalıştığım sırada yanımda birinin olmasının çalışmama iyi geldiğini tekrar hatırladım. Bu, öğrencilik yıllarında da böyleydi, bu da ikinci neden. Üçüncü neden ise evimdeki hayatı bir düzene oturtmak, hem kendimi, hem de öğrencilerimi motive etmek... Hocasını çalışırken görmek her öğrenci için nefis bir şeydir ve öğrencilerime benim nasıl çalıştığımı göstermek istedim.” diyor.

 

Toros Can'ın çalışma ve icralarını takip etmek için linke tıklayınız. www.toroscan.com

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0216 325 27 13 | F: 0216 326 39 20