HABER

BAYREUTH BAROQUE Opera Festivalinin Birincisi Eylülde Yapılacak

22.07.2020


Paylaş:

BAYREUTH BAROQUE Opera Festivali'nin birincisi, planlandığı gibi 3 Eylül'de Nicola Antonio Porpora’nın Carlo il Calvo operasının prömiyeriyle Bayreuth'un tarihi Margravial Opera Binasında başlayacak. Festivalin Bayreuth'un çeşitli açık hava mekanlarında ve Şato Kilisesinde verilecek konserleri de kapsayan programı 13 Eylül'de Leonardo Vinci's Gismondo, Re di Polonia operasının ikinci temsiliyle sona erecek. 

Salgın koşullarına rağmen bu yıl ilk kez düzenlenecek BAYREUTH BAROQUE izleyiciler ve sanatçıların güvenliğini sağlamak amacıyla çok kapsamlı önlemler alındığını da duyurdu. Alınan önlemlerle ilgili olarak festivalin web sitesinden gerekli bilgi alınabilir.


Festivalin sanat yönetmenliğini üstlenen dünyaca ünlü kontrtenor, yönetmen ve yapımcı Max Emanuel Cencic, şarkıcılar ve üflemeli çalgı çalanlar dışında tüm müzisyenlerin ve izleyicilerin performanslar sırasında yüz maskesi takmaları gerekeceğini duyurdu. Bayreuth şehri yöneticilerini şehrin sahip olduğu ve yakınlarda restorasyonu tamamlanan, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan dünyaca ünlü Margravial Opera Binasında ilk kez bir barok müzik festivali düzenlenmesi konusunda ikna etmeyi başaran Max Emanuel Cencic festivalin üç yıl boyunca sanat yönetmenliği görevini üstlenecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20