Hi-Fi Cihaz

Her daim orijinal düşünce ve mühendislik: KEF Blade Two

08.08.2020


Paylaş:

“Müzik, tüm sanatlar dahilinde en etkileyici, en hayali ve en dolaysız olanıdır. Bir tel boyunca dans eden elektronlar dönüşerek, sanki bir hayalet olarak yaşam bulur. Biz KEF olarak, müziği kulaklarınıza ve zihninize tüm dramalardan arınmış, abartısız ve en doğal şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz.” Bu sözler elbette ünlü markanın kurucusu, her daim orijinal düşünce ve mühendislik bütünlüğü vizyonuyla KEF'i zamanın ötesine taşıyan Raymond Cooke'a ait.

Kurucusunun bakış açısıyla üretimine devam eden KEF, Eric Chan tarafından tasarlanan yeni modeli KEF Blade Two ile ses mühendisliğinin zarif bir tezahürü olarak karşımızda...

Bir önceki versiyonu KEF Blade'le aynı DNA'dan gelen, ilk versiyona nazaran neredeyse üçte bir oranında küçültülerek üretilen yeni KEF Blade Two, gelişmiş Uni-Q sürücü teknolojisiyle donatılmış, göz alıcı bir estetik ve müthiş ses algısı sunan oldukça güçlü bir hoparlör.
Bas dinamiklerinde daha iyi kontrol sağlaması ve düşük frekanslardaki gelişmiş hassasiyeti dengelenmesi için arka arkaya monte edilerek sıralanmış her biri 165 mm'lik dört adet bas sürücüsü, boş alanda 34Hz - 45kHz (-6dB) frekans aralığı (normal bir odada 25Hz (-6dB) bas yanıtı), 90dB'lik hassasiyetiyle dikkat çekiyor. İki çift yüksek kaliteli WBT terminalleri sayesinde bi-wire veya bi-amp bağlantıya imkan sunarak hoparlör kablosunun ilettiği düşük seviyeli sinyalleri optimize edip detayları crossover'lara en iyi şekilde taşıyan model, güç aralığı 50-400 Watt seviyesindeki amplifikatörlerle sürülebiliyor.

KEF Blade Two, markanın klasikleri arasında uzun yıllar anılacağa benziyor.

www.hifilife.com

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20