HABER

Brüksel Kraliyet Konservatuvarı'nı kazanan başarılı gencimiz burs arıyor

29.08.2020


Paylaş:

Yine önemli bir genç yeteneğimiz, yine bir burs arayışı... Bu sefer söz konusu olan genç, başarılı piyanistimiz Kerem Ernur. Tanıdığım en muazzam yeteneklerden biri Kerem. Eğitimini tamamladığında dünyanın kendisinden söz ettirecek piyanistlerinden biri olacağı kesin. 

Ağustos 2020'de dünyanın en prestijli müzik okullarından biri sayılan Brüksel Kraliyet Konservatuvarı’nı sınıf atlayarak kazanan Kerem, eğitimine Johan Schmidt’in sınıfında devam edecek. Kerem'in bu prestijli okulda eğitim görebilmesi için bursa ihtiyacı var. Başarılı genç sanatçımız daha önce de dünyanın yine en prestijli müzik okullarından Manhattan School of Music'de okuma hakkı kazanmış ama maddi nedenlerden dolayı eğitimini tamamlayamadan ülkesine dönmek zorunda kalmıştı. Kerem bu sefer şeytanın bacağını kırmak istiyor.


1998 yılında doğan piyanist Kerem Ernur müzik alanındaki çalışmalarına 12 yaşında başladı. Henüz 4 yıllık piyano eğitimi almasına rağmen 16 yaşında J.S.Bach’ın Re minör Klavye Konçertosu'nu ve Haydn’ın Re majör Piyano Konçertosu'nu orkestra ile seslendirdi. Çeşitli festivallere katıldı ve önemli müzisyenlerle çalışma fırsatı yakaladı. Almanya, İsveç, Bulgaristan gibi pek çok ülkede yapılan piyano yarışmalarında birçok ödüle layık görüldü.


 

 

Kerem Ernur burs arayışı üzerine dergimiz okurlarına şu mesajı yolladı:

''Bir müzisyen olarak öğrendiğim en önemli derslerden biri, sanatın hayli uzun bir yol olduğu; Fakat önemli olan, bu yolun sonunu görmek değil, bu süreçte tecrübe ettiğim, öğrendiğim şeylerdir. Kazandığım okul da bu yolun bir parçası, daha çok şey tecrübe edebilmem için bir yardımcıdır. Bu hedefte ilerlemem, kendimi geliştirmem ve daha sonraki zamanlarda da Türkiye’nin önemli yerlerde adını duyurabilmem için burs arayışı içindeyim.''

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20