HABER

ÇDSO Seyircisiyle Yeniden Buluşmaya Hazırlanıyor

28.09.2020


Paylaş:

Geçtiğimiz sezon programını salgın nedeniyle yarıda kesmek ve konserlerini iptal etmek zorunda kalan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Ekim ayı ile beraber yeni sanat sezonuna başlamaya hazırlanıyor. Kamu Kurum ve Kurullarında Normalleşme Süreci başlıklı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde yayımlanan önlemlerin titizlikle uygulanacağı ve diğer tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınacağı konserlerin ilki, genç ve yetenekli orkestra şefi Can Okan’ın yönetiminde 2 Ekim Cuma günü Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda gerçekleşecek.

İlk eser Fazıl Say’ın
Müziğin iyileştirici gücüne inanarak planlanan sanat sezonunun ilk konserinde ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın Flüt Konçertosu yer alıyor. Konçertoyu ülkemizin yetiştirdiği en önemli müzisyenler arasında gösterilen ünlü flüt virtüozu Bülent Evcil seslendirecek.

Konserin ikinci yarısında W.A. Mozart’ın ölümsüz eseri 40. Senfoni Adanalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Matematiğin ve frekansın güçlü birleşimiyle, notaların ahengine kendini kaptırmak isteyen Adanalılar bu konseri, 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 20:00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda izleyebilirler.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20