HABER

İZDOB'dan Unutulmayacak Bir "Tango Akşamı'

21.10.2020


Paylaş:

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) 21 Ekim 2020 Çarşamba akşamı saat 20:00’de Elhamra Sahnesi’nde orkestra, şan ve dansın birlikte sahneleneceği “Tango Akşamı” etkinliğiyle sanatseverlerle buluşacak.

Tango repertuvarının tüm zamanlarının en ilham verici, en romantik ve en tanıdık yerli ve yabancı melodilerinin seslendirileceği konserde solist sanatçılar; bas Teyfik Rodos ve soprano Filiz Güneş ile İZDOB orkestra ve bale sanatçıları tango ateşini sahneye taşıyacak.

Por Una Cabeza, Chitarra Romana, Cantemos büyüleyici tango müzikleri ve figürlerinin yanı sıra Corazon, Dinle Sevgili, Aşk Mevsimi, Oblivion gibi tango eserlerine yer verilecek. Etkinlikte orkestra sanatçıları Gökmen Fahlioğulları ve Alp Ayvaoğlu kemanda, Cihan Zabunoğlu viyolada, Ece Bal viyolonselde, Bülent Oral kontrbasta, Özlem Pınar klarinette ve Tuğçe Doruk piyanoda yer alacak. Müziğe bale sanatçıları İpek İbrahimoğlu ve Bilgehan Gültekin tango figürleriyle eşlik edecek.

Elhamra Sahnesi'nde müzik, dans ve ritmin bir arada olacağı “Tango Akşamı”nın biletleri Elhamra ve Bornova KSM gişelerinin yanı sıra www.biletini.com adresinden temin edilebilecek. Etkinlikte, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği fiziksel mesafe ve hijyen kurallarının temel alınarak hazırlandığı oturma düzeni ve önlemler uygulanacak. Etkinlik alanına girişte HES Kodu kontrolü ve ateş ölçümü yapılacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20