HABER

İZDOB Cumhuriyet Bayramı'nı Türkçe Eserlerle Kutlayacak

23.10.2020


Paylaş:

29 Ekim 2020 Perşembe akşamı saat 20:00'de izleyiciler, Elhamra Sahnesi'nde İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin (İZDOB) vereceği muhteşem konserle Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusuna ortak olacak.
 
İZDOB orkestrası ve solistleri eşliğinde, 29 Ekim 2020 Perşembe akşamı Elhamra Sahnesi’nde verilecek olan konserde Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yılı en sevilen yerli eserlerle kutlanacak.
 
Çökertme, Köroğlu, Aman Avcı, Sabahın Seherinde, Akşam Mahnısı, Çalın Davulları, Ben Seni Sevduğumu, Yalancı Dünya gibi ülkemizin farklı yörelerine ait eserlerin, İZDOB orkestrası ve solistleri ayrıcalığıyla Elhamra Sahnesi’nde yankılanacağı konserde Tulio Gagliardo orkestra şefi ve Tolga Kulak başkemancı; Nazlı Alptekin, Filiz Güneş ve Derya Kırcalı Gürlük soprano; Burak Dabakoğlu tenor; Murat Duyan bariton; Hasan Alptekin ve Teyfik Rodos ise bas olarak sahnede olacak.
 
Türkiye’nin çeşitli yörelerinin ezgilerinin senfonik olarak seslendirileceği konserde, Cumhuriyet’in eseri ve mirası olan besteciler ve çalışmaları da günün anlam ve önemi eşliğinde Elhamra Sahnesi’nde anılmış olacak.
 
Elhamra Sahnesi'nin ve izleyicilerinin, Cumhuriyet Bayramı kutlamasına tanık ve ortak olacağı konserin biletleri Elhamra ve Bornova KSM gişelerinin yanı sıra www.biletini.com adresinden temin edilebilecek. Etkinlikte, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği fiziksel mesafe ve hijyen kurallarının temel alınarak hazırlandığı oturma düzeni ve önlemler uygulanacak. Etkinlik alanına girişte HES Kodu kontrolü ve ateş ölçümü gerçekleşecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20