HABER

İDSO Cumhuriyet Bayramı Konserleri'nin Sonuncusu 30 Ekim'de

27.10.2020


Paylaş:

İDSO DenizBank Cumhuriyet Bayramı Haftası konserler dizisinin sonuncusu 30 Ekim Cuma akşamı saat 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda verilecek. İzmir Devlet Opera ve Balesi şefi Tolga Taviş yönetimindeki konserde topluluk, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Nurdan Küçükekmekçi (soprano), İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Zeynep Halvaşi (mezzosoprano) ve Valentin Conus’a (saksafon) eşlik edecek.

CRR Konser Salonu’nda verilecek olan konserde şef, aranjör ve besteci Tolga Taviş'in, müzisyen-şair Bertan Rona'nın şiirleri üzerine sekiz şarkılık bir seri olarak bestelediği Rona Şarkıları ve ilk seslendirmesi Hikmet Şimşek yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilen besteci, kompozitör, müzik eğitmeni olan Cumhuriyet dönemi ikinci kuşak bestecilerinden Prof.Dr. Nevit Kodallı’nın Telli Turna adlı eserleri yorumlanacak.

İDSO Müdürü Bülent Evcil “Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümünde tüm sanatseverleri Cumhuriyetimizin coşkusunu yaşamaya Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki konserimize davet ediyoruz. Hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım ve kutlayalım” diyerek sanatseverlere çağrıda bulunuyor.

Not: Perşembe ve Cuma günleri İDSO’nun seyircili provaları yapılacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20