HABER

Triad Grubunun Oda Müziği Konseri 5 Kasım'da

04.11.2020


Paylaş:

Salgın sürecinde, sanatçılar online çalışmalar ve provalar yaparken kurulan oda müziği grubu Triad’ın ismi “birbirine bağlı üçlü” anlamına geliyor. Grubun kurucusu olan klarnet sanatçısı Ecesu Sertesen, bu zor süreçte viyolonsel sanatçısı Şafak Erişkin ve piyanist Eren Aydoğan’la bir araya geldi ve topluluk ilk provalarını çevrimiçi olarak yaptı. Yurt içi ve yurt dışında sayısız konser veren bu üç değerli müzisyenin grup olarak verecekleri ilk seyircili konser ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde 5 Kasım 2020 akşamı gerçekleşecek. Anlatımlı bir konseptle verilecek olan konserde üç ses veya üç çalgı için düzenlenmiş müzik parçaları seslendirilecek.

Konserin programını Fransız besteci Gabriel Fauré’un Op.120, Klarnet, Viyolonsel ve Piyano İçin Re Minör Trio ve Avusturyalı besteci Alexander von Zemlinsky’nin Op.3, Klarnet, Viyolonsel ve Piyano İçin Re Minör Trio eserleri oluşturuyor.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeniyle güvenli bir ortamda verilmesi planlanan konser, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20