HABER

İDOB'dan 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Konseri

07.11.2020


Paylaş:

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yılında, özel bir konserle anıyor.

10 Kasım akşamı, Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde verilecek olan anma konserinin programında Ahmet Adnan Saygun’un Kapasam da Gözümü, Bozlak ve Yunus Emre Oratoryosu’ndan Yalancı Dünyaya Konup Göçenler, Bad-ı Sabaya Sorsunlar; Cemal Reşid Rey’in Ayın Ondördü, Çeşme; İlhan Baran’ın Köroğlu; Yalçın Tura’nın Hasretim Sana ve Necil Kazım Akses’in Mumların Karanlığı adlı eseri yer alıyor.

Besteci ve piyanist Aydın Karlıbel bu konserde besteleri Atabarı, Atatürk Marşı’nı (Şiir: Hasan Ali Yücel) ve Halit Ozan’ın Ayşem adlı parçasını seslendirecek. Karlıbel ayrıca Carl Czerny’nin Op.192, Grand Rondeau National Turque adlı eserinin yanı sıra bu konserde ilk kez seslendirilecek olan Johannes Heyer'in Dolmabahçe Marşı'nı da icra edecek.

Eserleri Serkan Bodur, Zafer Erdaş, Alper Göçeri, Özge Kalelioğlu, Özlem Soydan, piyanist Aydın Karlıbel'in eşliğinde seslendirecekler.
Konser metinlerini ise Defne Arıkan ve Burçak Savaşkurt hazırladı.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeniyle güvenli bir ortamda verilmesi planlanan konser, 10 Kasım 2020 Salı akşamı saat 20:00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20