HABER

Gedik Sanat, Dördüncü Dijital Projesini Hayata Geçiriyor

16.11.2020


Paylaş:

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gedik Sanat, İstanbul Gedik Üniversitesi ile gerçekleştirdiği yeni projesinde kadınların ekonomik ve sosyal alanda var olmalarının önemini vurguluyor. Kadınların birer özne olarak kendilerini ifade edebilmelerinin, kamusal alanda eşit ve özgür bireyler olarak seslerini duyurabilmelerinin toplum için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunun bilinci ile Kadının Sözü Var projesi hayata geçiriliyor. Koro kültürünün zenginliği ile beslenen bu çalışmada toplumsal eşitliğe çağrı yapılıyor. Kasım ayı boyunca dijital platformlarda birçok alanda uzman konuklarla zenginleşen proje, 29 Kasım’da üç koro eserinin dünya prömiyeriyle sonlanacak.
 
Kadınların Dizeleri, Ödüllü Koro Sirene ile Dünya Prömiyeri Yapacak
Gedik Sanat tarafından sipariş edilen Koro eserleri, üç değerli şairin dizelerinin bestelenmesi ile oluşturuldu. Ayten Mutlu’nun Telefonda adlı şiirini Oğuzhan Balcı, Didem Madak’ın Ay Işıl’a Sığışmıştı adlı şiirini Enver Yalçın Özdiker ve Gonca Özmen’in Belki Sessiz adlı şiirini Mesruh Savaş besteledi. Bu eserlerin dünya prömiyerlerini 10. J. Brahms ve 8. R.Schumann koro yarışmalarından iki altın madalya alan, şef Volkan Akkoç’un kurucu şefliğini ve müzikal direktörlüğünü yürüttüğü Türkiye’nin ilk ve tek kadın korosu Sirene yorumuyla dinleyeceksiniz. Konserimiz 29 Kasım Pazar günü saat 12:00, 15:00 ve 18:00 olmak üzere üç seans halinde Gedik Sanat’ın sosyal medya hesapları üzerinden dijital olarak gerçekleşecektir.
 
Dijital Sohbetlerde Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri ve Alanlarında Önemli Sanatçılar Var
Teknolojiden sanata, spordan siyasete her alanda kadının sesinin duyurulması ve kadın istihdamının artırılması yönünde çalışmalarını sürdüren İstanbul Gedik Üniversitesi Kadın Girişimciliği (KAGİMER) ile Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Uygulama ve Araştırma Merkezleri (KATUAM) planlamasıyla KAGİDER, KASFAD, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Yöneticileri; Gedik Sanat’ın planlamasıyla Koro Kültürü Derneği, Semiha Berksoy Opera Vakfı Yöneticileri, Sanat Tarihçileri, Şairler, Besteciler ve Sanatçılarla gerçekleşecek. Gedik Sanat sosyal medya hesaplarından izleyebileceğiniz sohbetler 21:00’de başlayacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20