HABER

Kadıköy Belediyesi'nden Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

23.11.2020


Paylaş:

2020 yılı başlarından beri dünyayı sarsan salgın süreci, psikolojik anlamda yaratmış olduğu büyük korku ve endişenin yanında sosyal ve ekonomik açıdan da tüm dünyada önemli bir çöküntüye yol açtı. Kültür ve sanat alanlarında etkisini doğrudan doğruya hissettiren bu felaket, sahne sanatları alanında birçok müzisyenin, oyuncunun, şarkıcının ve teknik çalışanın işsiz kalarak geçim sıkıntısı içine düşmelerine yol açtı.
 
Kadıköy Belediyesi her zaman kültür ve sanat projeleriyle sanatı desteklemek, sanatçının yanında olmak ilkesinden hareket ederek, bu zor günlerde de gereksinim içinde olan, özellikle çok zorlu akademik eğitimlerden geçmelerine karşın bu günlerde bütünüyle işsiz kalan sanatçıların yanında olmayı asli görevleri arasında sayıyor.
 
Bu nedenle belediye tarafından hâlen süregiden projelere yapılan doğrudan doğruya destekler yanında, yeni oluşumların da harekete geçirilmesi çalışmaları sürdürülüyor.
 
Bugün hiçbir sabit geliri olmayan müzisyenlerden oluşan bir senfonik orkestranın Kadıköy Belediyesi desteğiyle oluşturulması planlanıyor. Bu orkestraya şef, solist ve orkestracı olarak aynı meslek grubundan birçok sanatçı hiçbir karşılık beklemeden destek veriyor.
 
Oluşumun amacı, salgın koşulları süresince sanatın ve sanatçının yara almasını olabildiğince önleyebilmek ve bu zorlu süreçten tüm ülke olarak sanatın gücüyle yara almadan çıkabilmek olarak belirtiliyor.
 
Ülkemizin tüm kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile bu doğrultuda iş birliği yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Kadıköy Belediyesi, bundan böyle de her zaman sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğini tüm kamuoyuna duyuruyor.
 
Bu çerçevede, Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası’nın ilk konseri 07 Aralık 2020 Pazartesi günü Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda şef Rengim Gökmen ve İdil BİRET’in katılımıyla verilecek. İkinci konser 04 Ocak 2021’de şef Oğuzhan Balcı ve Gökhan Aybulus; üçüncü konser 08 Şubat 2021’de şef Gürer Aykal ve Bülent Yazıcı; dördüncü konser 08 Mart 2021’de şef İbrahim Yazıcı ve Gülsin Onay; beşinci konser ise 29 Mart 2021’de şef Hakan Şensoy ve Cihat Aşkın katılımıyla verilecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20