HABER

Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı

10.12.2020


Paylaş:

Devlet Çoksesli Korosu’nun her yıl bir yabancı koro şefini misafir ederek gerçekleştirdiği Walter Strauss Koro Şefliği Ustalık Sınıfı bu yıl da salgın şartları dahilinde kısıtlı sayıda da olsa gerçekleştirilecek.
 
Ülkemizin ve Avrupa’nın dört bir yanından ustalık sınıfına gelen katılımcılar hem koro müziğinde Avrupa’nın önde gelen koro şefleriyle çalışma imkanı bulurken aynı zamanda da profesyonel bir koroyla konser yapma şansını yakalıyor.
 
Şimdiye dek Paulo Lourenço (PT), Lorenzo Donati (IT), Ragnar Rasmussen (NO) ve Josep Vila i Casanas’ın (ES) konuk olduğu ustalık sınıfı bu yıl Alman Koro Şefi Jan Schumacher’i misafir ediyor.
 
Ustalık sınıfı bu yıl salgın şartları dahilinde altı aktif ve 16 gözlemci katılımcıyla Devlet Çoksesli Korosu’nun yeni evi olan Tarihi CSO Binası’nda gerçekleşecek.
 
Geçtiğimiz yıl Avrupa Korolar Federasyonu (IFCM) eski başkanlarından Gábor Móczár ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da ziyaret ettiği ustalık sınıfında, amaç Ankara’yı Avrupa’nın koro müziği başkentlerinden biri haline getirmek.
 
Ustalık sınıfı ile ilgili bilgi için: http://bit.ly/DCK2021katilim
Başvuru formu için: http://bit.ly/dck2021TR

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20