HABER

Pandemi Orkestrası 1 Ocak'ta Evlerinize Geliyor

30.12.2020


Paylaş:

Salgın sürecinde geliri olmayan müzisyenlere destek olmak amacıyla kurulan Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası’nın 7 Aralık’ta Süreyya Operası’nda verilen ilk konseri, yeni yılın ilk günü saat 17:00’de dijital medya üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak. Konseri izlemek için gereken bağlantıyı Kadıköy Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından öğrenebilirsiniz.
 
Süreyya Operası Kapılarını Dijital Medyayla Dünyaya Açıyor
Sosyal mesafe kuralları gereğince sınırlı sayıda izleyicinin yer aldığı konser, salgın nedeniyle kısıtlamaya maruz kalan ve konsere gidemeyen izleyicilerin de izleyebilmesi için 1 Ocak’ta ücretsiz olarak dijital ortamda yayınlanacak. Şefliğini Rengim Gökmen’in, solistliğini İdil Biret’in üstlendiği, Özgecan Günöz’ün ise başkemancı olarak yer aldığı konserde sanatçılara Kadıköy Pandemi orkestrası eşlik etti. Konserde Johann Sebastian Bach, Tomaso Albinoni ve Armağan Durdağ’ın eserleri icra edildi.

Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası’nın ücretsiz olarak yayınlayacağı ilk konserinin ardından serinin diğer dört konseri sanatçılara destek olmak amacıyla ücretli gerçekleştirilecek. Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası 4 Ocak’ta Oğuzhan Balcı ve Gökhan Aybulus’un, 8 Şubat’ta Gürer Aykal ve Bülent Yazıcı’nın, 8 Mart’ta İbrahim Yazıcı ve Gülsin Onay’ın, 29 Mart’ta ise Hakan Şensoy ve Cihat Aşkın’ın katılımlarıyla tekrar sahne alacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20