HABER

Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 10. Yılını Kutluyor

21.01.2021


Paylaş:

Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 10. yılını “Türkiye’nin Dört Köşesi Oda Müziği Neşesi” sloganıyla kutluyor! Festival bu vesileyle arşivlerini ilk defa açıyor ve seneler boyunca oluşturduğu konser kayıtlarını müzikseverlerle buluşturuyor.
 
20 Ocak’ta yayınlanmaya başlayacak ve 30 Mayıs’a kadar devam edecek “Best of Opus Amadeus Arşiv Konserleri Serisi” Dünya Müzikle Mutluyken - Dünya Müzikle Nefes Alırken - Dünya Müzikle Biraradayken - Dünya Müzikle Hayal Kurarken - Dünya Müzikle Kucaklaşırken ve Alev Alev Piazzolla program başlıklarıyla, büyük bir özenle hazırlanan festival konserlerinden seçilmiş birbirinden güzel seçkilerden oluşuyor.
 
Arşiv konserler serisinin ilki olan “Dünya Müzikle Mutluyken” programında Trio Passacaglia (Macaristan), 4 Times Baroque (Almanya), Ars Trio (İtalya), Trio Vivo (Türkiye) ve Musica Amphion ile Pieter Jan Belder (Hollanda) Orta Çağ’dan Romantiklere uzanan birbirinden güzel oda müziği eserlerini yorumluyor.
 
Artisan Organizasyon yapımı olan ve sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi’nin yaptığı “Best of Opus Amadeus Arşiv Konserleri Serisi” hakkında detaylar opusamadeus.com adresinden, biletler biletix.com’dan temin edilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20