HABER

Başvurular Başladı...

06.02.2021


Paylaş:

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında bu yıl 8.sini düzenlediği “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor” konulu, 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışmasına başvurular başladı. 
 

Geçtiğimiz sene, salgın nedeniyle ertelenen etkinlik, bu sene ilk kez online olarak gerçekleşecek ve yarışmaya katılım, resimlerin dijital ortamda gönderilmesiyle sağlanabilecek. 
 

Çocukların opera ve bale sanatlarına olan ilgilerini artırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya, her sene Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanıyor. Hayatında hiç opera ya da bale temsili izlememiş öğrenciler de hayal dünyalarında yaşattıklarını resimlerine yansıtmaları sonucu ortaya çıkan birbirinden ilginç çalışmalarla yarışmaya katılabiliyor. Yarışmanın değerlendirmesi İDOB ressamları ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’den ressamlar tarafından yapılıyor.23 Nisan 2021 tarihinde, Kadıköy Süreyya Operası’nda sergi açılışı ve ödül töreni gerçekleşecek. Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan resimler ise 23 Nisan – 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Fuayesi’nde sergilenecek. 
 

Denizbank, yarışmada dereceye giren ilk üç öğrenciye tablet hediye ederken; ayrıca resim malzemeleri, kitaplar ve İDOB çocuk oyununa iki kişilik davetiye de verilecek. Her yıl olduğu olduğu gibi, birinci olan resim görseli, gelecek yıl, afiş görseli olarak kullanılacak. 
 

 

Yarışma ile ilgili detaylar:

Koşullar: 7-11 yaş arasında ilköğretim veya ortaöğretim öğrencisi olmak

Konu: “Opera ya da bale denince aklına ne geliyor?” / Malzeme: Serbest

Boyutlar: Uzun kenarı 70 cm’den daha uzun olmamalıdır. 

Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 1 Nisan 2021

Gönderilecek e-mail adresi: idobcocuk@gmail.com
 

Not: Resimler, 1 Nisan 2021 tarihine kadar, dijital ortamda e-mail yolu ile gönderilebilecek olup, detayları belirtilmelidir. (Öğrencinin adı, soyadı, yaşı, veli/öğretmenin telefon numarası, katıldığı il ve okul adı yazılmalıdır.)


BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20