HABER

Şatoda Müzik Konserleri Çevrimiçi Olarak Devam Ediyor

22.02.2021


Paylaş:

Çocuklara klasik müziği erken yaşta sevdirmek amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlayan Şatoda Müzik Konserleri salgın nedeniyle çevrimiçi olarak çocuklarla ve sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
 
Geçtiğimiz yılın Mart ayından bu yana salgın nedeniyle ziyarete kapalı olan ancak bu süreçte açık alan etkinlikleri ve çevrimiçi atölyeleriyle çocuklarla buluşmaya devam eden Masal Şatosu, önceki gün düzenlediği Şatoda Müzik etkinlikleriyle de çocuklara klasik müzik sevgisi aşılıyor. Burcu Yazıcı koordinasyonunda bu ay Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yüksek lisans öğrencisi Özge Serçeler, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçısı Emre Akyüz ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Baş Kemancısı Nazlı Avcı'nın konuk olduğu Şubat ayı konserinde sanatçılar birbirinden özel eserleri çocuklar ve klasik müzik sevenler için seslendirdiler.
 
Büyükşehir Belediyesi Facebook sayfası ve YouTube kanalında yayınlanan konsere sanatseverler büyük ilgi gösterirken, Masal Şatosu yetkilileri Şatoda Müzik etkinliklerinin salgın sürecinde çevrimiçi olarak yayınlanmaya devam edeceğini belirttiler.
 
Can Hacıoğlu

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20