Hi-Fi Cihaz

Radyoda dünyanın en iyisi: Magnum Dynalab

04.03.2021


Paylaş:

FM sinyallerini dengeleyip güçlendirecek şekilde tasarlanan, devrim niteliği taşıyan, muhteşem “Signal Sleuth” modelinin 1984’te piyasaya girmesiyle Magnum Dynalab efsanesi hayat bulur. Firmanın yıllar boyunca ana ürün serisi olan “Signal Sleuth”, dünya lideri analog FM radyolarının, yerli piyasaya sürümüne uzun bir dönem liderlik eder. “Sinyal Bulucu” ürünün azımsanmayacak başarısının ardından, ilk FM radyo FT 101 ise Eylül 1985’te piyasaya sürülür. FT 101’in tasarımı, sadece ses ekipmanı meraklılarından başarılı inceleme sonuçları almakla yetinmez, aynı zamanda tüm ürün serileri tasarımının omurgasını da oluşturur. 

 

Magnum Dynalab, saf analog tasarım temellerinden, son 20 yılda yeni Triode serisi de dahil olmak üzere, birçok yeni ürünün ses çıkış katında lamba teknolojisini barındıran çok sayıda benzersiz analog FM radyo geliştirir. Analog radyo dizisini tamamlamak üzere Magnum Dynalab, aynı zamanda dinleyicilerin tüm ürünlerden en iyi verimi almasını sağlamak için, hem tek yönden hem de her yönden sinyal alan FM anten çeşitlerini üretmeye başlar. Magnum Dynalab antenleri, sektörde en iyi olarak bilinir ve dünya çapında büyük bir dinleyici kitlesi tarafından kullanılır. 

 

Analog devreler alanındaki Ar-Ge çalışmaları, Magnum Dynalab’ı diğer ilgili ürünlere ilişkin fırsatlara yöneltir. 2000’de piyasaya sürülen entegre FM alıcısı (MD 208) ve 2001’de piyasaya sürülen entegre amplifikatör (MD 308), diğer kategorilerde de Magnum Dynalab’ın uzmanlığını sergileyebilmesine yardım eder. Hatta Magnum Dynalab tasarımcılarını da geleceğe yönelik düşünmeye yöneltir. Son yıllarda kaynak ses ekipmanı dünyası değişirken, analog FM radyoları ses ekipmanı meraklılarının en önemli ürünü haline gelmeye başlamıştır. Bir yandan müzikseverler yıllardır dijital kaynak ürünleri kullanmaya devam ederken, diğer yandan ürün kombinasyonları artık uydu radyo, sabit disk tabanlı ses sunucuları ve yayın yapan internet sesine dönüşmektedir. 
 


 

Magnum Dynalab, bu değişim rüzgârlarının bir sonucu olarak, saf analog tasarım alanındaki uzmanlığını, dijital kaynak ses ekipmanlarının geleceğiyle birleştirme fırsatını araştıran çalışmalara önemli ölçüde sermaye ayırır. Bu durum, dijital kaynakların “sürekli sinyallere” dönüşümünde tecrübeli kuruluşlarla yeni ilişkiler kurulmasıyla sonuçlanır. D/A dönüşüm teknolojisiyle analog devre teknolojisine ilişkin köklü bilgi birikimini birleştiren yeni uzmanlık alanı sayesinde, günümüze kadar gelen ve en ileriye dönük ürünü olan MD 109’un piyasaya sürümü ile Dünya Kaynak Platformuna ilişkin çalışmalar başlar. Atasının (MD 108) izinden yürüyen MD 109, ses açısından geliştirilen en başarılı analog FM tuner’dir. Bu heyecan verici ürün aynı zamanda patentli Dünya Kaynak Platform'undan da yararlanmaktadır. Bu platform, bugün içinde yaşadığımız çok biçimli ses ekipmanı kaynak ortamının gelişmesinde ciddi bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Tüm karasal FM sinyallerini hassas bir şekilde alıp göndermenin yanı sıra MD 109 aynı zamanda dijital ve uydu radyo, dosya alışverişi, CD, DVD ve İnternet Kaynaklarına uyum sağlayacak şekilde yükseltilebilir. Aslında MD 109, tüm gelecek dinleme seçenekleriniz ve dijital alandaki değişkenlerin bir kaynak parça olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. Magnum Dynalab, MD 109’un geliştirilmesinin ardından, gözlerini yüksek performanslı kaynak parçalar alanındaki diğer ürün seçeneklerine çevirir. Günümüzde mevcut dijital kaynak seçeneklerinin fazlalığı, olanakların sayısını da artırmaktadır. 
  

Magnum Dynalab, bununla birlikte seçkin kaynakların sağladığı sinyal kalitesindeki çeşitliliğe bakıldığında, piyasaya yalnızca saf ses üretimi mirasını en iyi temsil edecek ürünleri sürme konusunda kararlı görünüyor. Bir aile şirketi olan firma, tüm ürünlerini, müşterilerinin yıllarca değişmeyen sesin keyfini çıkarmasını sağlamaya yönelik özenle üretirken, yalnızca dünyanın önde gelen tedarikçilerinden edinilen en yüksek kaliteye sahip ekipman parçalarını kullanmaktaki kararlılığını da sürdürüyor.www.extreme-audio.com

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20