HABER

BİFO Carlo Tenan Yönetiminde Dinleyici Karşısında

15.03.2021


Paylaş:

Borusan Sanat, bu hafta da müzikseverlere keyifli bir program hazırladı. 18 Mart Perşembe saat 14:00’te Borusan Klasik’te BİFO’nun Carlo Tenan’ın yönetiminde canlı yayınlanacak radyo konserinin yanı sıra, 21 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de Cemi’i Can Deliorman’ın yönettiği, “20. Yüzyılın İzinde” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.
 
Borusan Klasik’te canlı radyo konserleriyle dinleyicisiyle buluşmaya devam eden Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), yeni konserinde Carlo Tenan yönetimiyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Gerek opera temsilleri gerek orkestra konserleriyle Avrupa’nın en sevilen şeflerinden biri olan Tenan’ın dinleyicilerine sunacağı bu konserde, Mozart ile Elgar’ın eserlerinin buluştuğu bir seçki sunacak.
 
Konserde, Mozart’ın 1771’de Milano’da yazdığı bir yaylı çalgılar yapıtı olan 13. Senfonisi, Elgar’ın enerjisi ve duygusallığı ile büyüleyen Serenadı ve yine Mozart’ın müziği aracılığı ile yaptığı en berrak orkestral konuşmalardan biri olan 29. Senfoni’si seslendirilecek.
 
18 Mart Perşembe günü saat 14:00’te yayınlanacak konser öncesinde, saat 13:40’ta Aydın Büke ve Serhan Bali müzik üzerine söyleşileriyle dinleyicilerle bir araya gelecek.
 
Cemi’i Can Deliorman borusansanat.tv’de!
Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 21 Mart Pazar günü saat 11:30’da, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şefliğini yürütmekte olan Cemi’i Can Deliorman’ın konuk şef olarak BİFO’yu yönettiği “20. Yüzyılın İzinde” başlığını taşıyan konserde, geride bıraktığımız yüzyılın dönüm noktalarını belirleyen bestecilerden Stravinsky, Schönberg ve Ligeti’nin yapıtları seslendirilecek.
 
Anıl Eraslan, Borusan Müzik Evi’nde!
Borusan Klasik radyonun sevilen programı Borusan Müzik Evi takipçilerine Borusan Klasik’ten ulaşmaya devam ediyor. 19 Mart Cuma günü saat 23:00’te Viyolonselci Anıl Eraslan, daha önce 20 Kasım’da yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.
 
Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz Karnaval uygulamasıyla, iPad için yine App Store’dan indireceğiniz Karnaval Radyo uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20