HABER

İş Sanat Nisan Ayına Camerata Saygun'la Başlıyor

30.03.2021


Paylaş:

İş Sanat’ın çevrimiçi Nisan programı, ayın ilk günü yayınlanacak Camerata Saygun konseriyle başlıyor. İlk Türk operası Özsoy’un bestecisi değerli müzik insanı Prof. Ahmed Adnan Saygun’un adını taşıyan klasik müzik topluluğu Camerata Saygun, keman sanatçısı Prof. Nuri İyicil tarafından 2005 yılında kuruldu. 
 
Kendi yetiştirdiği öğrencilerle Camerata Saygun’u kuran İyicil, Adnan Saygun’un Oda Konçertosu’nun seslendirilişini yönettiği ilk konserden kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.
 
Prestijli salonlarda konserler veren Camerata Saygun, her biri kendi alanında virtüöz olan müzisyenlerle hem ismini taşıdıkları Adnan Saygun’un hem de onlara bu ismi veren kurucuları Prof. Nuri İyicil’in anılarını başarıyla yaşatmaya devam ediyor.
 
Başkemancılığını Mehmet Yasemin’in üstlendiği topluluk, Edward Grieg, Antonín Dvořák, Edward Elgar ve Alexander Borodin’in eserlerinden oluşan Romantik dönem repertuvarıyla İş Sanat’a ilk kez konuk olacak.
 
Konser, ilk gösteriminin yapılacağı 1 Nisan saat 20:30’dan itibaren sezon sonuna kadar İş Sanat’ın YouTube kanalından ve internet sitesinden izlenebilecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20